Минулого року рекордно зріс рівень вуглекислого газу у атмосфері – звіт

У 2016 році рівень діоксиду вуглецю у повітрі зріс на 50% більше, ніж у середньому за останні 10 років, йдеться у доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Зазначається, що середня концентрація вуглекислого газу досягла 403,3 ppm (мільйонних часток).

Вимірювання, яке проводилися в 51 країні світу, показало, що значне зростання рівня СО2 спричинене діяльністю людини та зміною клімату.

За словами дослідників, такому небаченому за 800 тисяч років зростанню рівня CO2 сприяла діяльності людини та явище Ель-Ніньйо.

“Це найбільше зростання, яке ми спостерігали за ті 30 років, як у нас є ця мережа досліджень”, – розповіла керівник програми зі спостереження за світовою атмосферою Оксана Тарасова

Автори звіту застерегли, що швидкий ріст показників вуглекислого газу може спровокувати “непередбачувані зміни у кліматичній системі, що призведе до екологічних та економічних збоїв”. Серед них – підвищення температур до надвисокого рівня.

drought

Ель-Ніньйо впливає на кількість вуглецю в атмосфері, оскільки спричиняє посухи, через які рослини повільніше поглинають СО2.

Протягом останніх 70-ти років, як зазначено в доповіді, зростання вмісту СО2 в атмосфері було більшим майже у сто разів, ніж наприкінці останнього льодовикового періоду.

Швидке підвищення рівня СО2 може спровокувати “непередбачувані зміни в кліматичній системі… що призведе до серйозних екологічних та економічних збоїв”, застерігають автори дослідження.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *