МОН про помилки, неточності й недоречності в шкільних підручниках
Міністерство освіти і науки вирішило переглянути чинну систему експертизи шкільних підручників. На таке рішення пішли через помилки і недоречний контент у нових шкільних підручниках, повідомила прес-служба Міносвіти.
“Міністерство освіти і науки України повністю поділяє стурбованість громадськості про наявність помилок, неточностей і недоречного контенту в шкільних підручниках, які надруковані протягом останніх кількох років”, – сказано в повідомленні.
Зазначається, що за підсумками проведеного аналізу виділено такі чинники, які призвели до критичної ситуації, зокрема:
– автори і видавництва фізично не встигають якісно підготувати і відредагувати свої підручники;
– підручники впроваджуються в шкільній практиці без належної їх апробації, що певний час використовувалася з метою вивчення якості підручників;
– відповідно до чинного Порядку Конкурсу автори подають частину матеріалів підручника у видавничій верстці, а частину – в рукописі, що не дозволяє цілісно оцінити майбутнє видання, тому на етапі оцінювання підручників експертами Конкурсного відбору виявляються не всі методичні, фактологічні та граматичні помилки й недоречності;
– стислі терміни вибору підручників педагогічними працівниками та установами загальної середньої освіти.
“Також зауважимо, що мають місце факти недобросовісного виконання зобов’язань деякими видавництвами, які економлять на фахових редакторах і, користуючись ситуацією терміновості, допускають до видання неякісно вичитані підручники. Хоча за угодою, укладеною з видавництвами, саме на них та авторів покладається відповідальність за якість підручників”, – додали в Міносвіти.