Мінфін: після закінчення податкової амністії доведеться відповідати перед законом

Після того як закінчаться терміни, протягом яких громадяни зможуть скористатися податковою амністією, українська влада почне ретельно перевіряти подальші витрати українців. У прицілі податкових служб виявляться в першу чергу ті, хто здійснює дорогі покупки. Про це повідомляє РБК-Україна.

«З одного боку, ми даємо пряник – це можливість легалізувати свої доходи, з яких не сплачені податки. З іншого боку, той, хто зараз не задекларує доходи, після закінчення амністії відповідатиме перед законом», – пояснив виданню міністр фінансів Сергій Марченко.

Марченко зазначив, що до всіх українців, які відмовилися від «нульового декларування», податкові служби почнуть застосовувати так звані «непрямі методи» виявлення порушень. На практиці це означає, що податкові служби почнуть порівнювати доходи та витрати громадянина, і перевіряти, наскільки спосіб його життя відповідає тому, що він має за офіційними даними.

«Після закінчення амністії ми почнемо оцінювати громадян за витратами: будемо питати та перевіряти, а на яких офіційних підставах ви заробили кошти, щоб купити будинок, автомобіль і т. д.», – розповів Марченко.

Нагадаємо:

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті чотири законопроєкти щодо податкової амністії. Глава держави запропонував дати змогу громадянам з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 подати так звану одноразову добровільну декларацію

Мінфін: після закінчення податкової амністії доведеться відповідати перед законом

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”