Опитування: все більше українців хочуть працювати за кордоном

В Україні зростає попит серед претендентів на роботу за кордоном. Із приходом карантину він тільки виріс. Так, у лютому 2021-го на сайті Jooble люди шукали закордонні вакансії більш ніж 70 тисяч разів. Про це свідчать підсумки дослідження сайту з пошуку роботи Jooble спільно зі стафінговою компанією ANCOR.

63% опитаних працівників фізичної праці готові переїхати в інший регіон країни або за кордон заради роботи за контрактом або вахтовим методом.

Ключові причини, які мотивують здобувачів до такого кроку:

  • більш висока зарплата;
  • офіційне працевлаштування;
  • забезпечення місцем проживання;
  • надбавка до зарплати в разі роботи у складних умовах;
  • додаткові бонуси у вигляді оплати проїзду, харчування, відпочинку, витрат на мобільний зв’язок, інтернет, спецодяг.

Водночас 16% респондентів повідомили, що їм не підходить робота за контрактом або вахтовим методом. Насамперед вони просто не готові переїжджати в інше місто або країну, а також побоюються, що роботодавець може виявитися несумлінним і обдурити їх щодо рівня зарплати або обіцяних компенсацій, а пропоновані умови проживання виявляться неприйнятними.

Керівниця відділу по роботі з партнерами Jooble Олена Кірільєвніна зазначає, що попит серед українських претендентів на роботу за кордоном є постійно, і з приходом карантину він тільки виріс – про це свідчать дані сайту. Починаючи з червня 2020 кількість запитів зростає з кожним місяцем, тільки в лютому 2021 року на сайті Jooble люди шукали закордонні вакансії більш ніж 70 тисяч разів. Найбільший попит, як і до карантину, мають Польща, Німеччина, Чехія, Литва та Італія.

Нагадаємо:
Консул України в Любліні (Польща) Василь Павлюк заявив, що заробітчани у разі порушення правил можуть на три роки втратити право в’їзду на територію сусідньої держави. Також він нагадав про необхідність дотримуватися законів іншої країни та мати дійсну медичну страховку.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”