НКРЕКП провела нараду: треба готуватися до підвищення тарифів на воду

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг може підняти послуги на водопостачання населення.

Коли і на скільки підвищаться ціни в Україні?

НКРЕКУ провела нараду, на якій обговорювалося багато актуальних проблем, пов’язаних з чистотою, якістю, поставками води і тарифами на неї. Ольга Бабій, член комісії, заявила про те, що тільки два відсотки від витрат домообладнання йде на оплату поставок води і водовідведення. Це як мінімум в два рази менше, ніж в Європі.

Логічним виявляється питання, чому в подібних випадках українські чиновники орієнтуються на Європу? Адже якість послуг, що надаються явно не дотягує до європейського рівня. Було б логічно згадати, що і зарплати в Україні далеко не такі, як в Європі, їх би підняти раз в п’ять.

Проте, проблеми з видобутком прісної води є. Цей ресурс має властивість закінчуватися, і необхідно бурити глибші свердловини, щоб забезпечити населення водою. Зрозуміло, це зажадає додаткових витрат.

Підвищення тарифів на водопостачання буде, питання лише в тому, коли саме це станеться. Як мінімум до кінця опалювального сезону тарифи за послуги ЖКГ в Україні не повинні змінюватися. Цілком ймовірно, нові ціни регулятор встановить вже в районі п’ятнадцятого квітня поточного року.

Якими будуть нові тарифи? Варто очікувати, що ціни на воду в Україні зростуть приблизно на 30-40 відсотків. Навряд чи реальність виявиться більш суворою, оскільки це викличе серйозний протест у населення. У будь-якому випадку, варто дочекатися офіційної інформації з боку НКРЕКП, тим більше, нові ціни можуть відрізнятися в залежності від регіонів країни.

Відомо лише одне: тарифи точно зростуть.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”