Зеленський зареєстрував законопроект про фінансову допомогу при втраті доходу через жорсткість карантину

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про фінансову допомогу українцям і фізособам-підприємцям, які втратили дохід через жорсткість карантину. З державного бюджету будуть платити по 8 тис. грн, крім того, певні суми виділять з місцевої скарбниці. Про це йдеться в законопроєкті №5300 (автор Володимир Зеленський).

Документ є невідкладним і спрямований на розгляд профільного комітету. Платити будуть тим, хто втратив дохід і при цьому не порушив одну з умов.

Співробітники залишаться без виплати, якщо:

  • за них не платили єдиний соцвнесок з зарплати;
  • працюють за сумісництвом;
  • середня зарплата вища за 30 тис. грн на місяць.

ФОПам, якщо:

  • не займаються діяльністю, яка обмежується на час посилення карантину;
  • не платили за себе єдиний соцвнесок;
  • які є найнятими працівниками і ФОПами одночасно.

Станом на 22 березня 2021-го “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлено на території 8 областей. “Законопроєктом передбачено надання допомоги застрахованим особам, які є найманими працівниками суб’єктів господарювання, зареєстрованих в регіонах, в яких встановлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, за рахунок коштів державного бюджету в розмірі 8 тис. грн і за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі, визначеному рішенням відповідного органу місцевого самоврядування”, – йдеться в документі.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”