Засідання Кабміну: епідеміологічна ситуація, допомога бізнесу й тарифи на електроенергію

Кабмін 24 березня розпочався вже традиційно з коронавірусу. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль констатував, що епідеміологічна ситуація в країні погіршується, а в червоній зоні – все більше регіонів. І торкнувся питання компенсацій, який зараз дуже цікавить закритий на локдаун бізнес.

Він підтвердив те, що будуть компенсації по 8 тисяч гривень, за аналогією з тими, що виплачувалися в кінці минулого року.

Розроблено комплекс заходів по підтримці людей та бізнесу, які будуть реалізовані у співпраці з органами місцевого самоврядування. Держава готова виплатити відповідним ФОПам та працівникам, які постраждають внаслідок карантинних обмежень у червоних зонах, по 8 тис грн”, – заявив Шмигаль.

“Крім цього, звичайно, ми будемо очікувати підтримки органів місцевого самоврядування для цих людей додатково до тих коштів, які виплачує держава. 

Ми очікуємо, що органи місцевого самоврядування запровадять додаткові ввиплати. Це покаже відповідальність і центральної, і місцевої влади за підтримку людей”, – додав він.

З важливих рішень Кабміну – за тарифами на електроенергію для населення. З 1 квітня закінчується термін попереднього рішення, в рамках якого прибрали пільговий тариф (по 90 копійок за перші 100 кіловат) і встановили єдиний тариф – 1,68 гривень. І, як прогнозували експерти, цінник може злетіти до 2,2 гривень і вище.

Але з квітня уряд вирішив не підвищувати тариф, він залишиться на рівні 1,68 гривень. При цьому “Енергоатому” дозволять повноцінно працювати на ринку електроенергії, продаючи її бізнесу, що, як розраховують в Кабміні, дозволить поліпшити фінансовий стан держкомпанії.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”