“Мене очорнили!” Йованович озвучила під присягою гучні звинувачення Трампу

Колишня послиня США в Україні Марі Йованович у п’ятницю, 15 листопада, виступила перед Конгресом на публічних слуханнях, висловивши підтримку Україні і публічно заявивши про тиск президента Дональда Трампа.

Трансляція засідання велася в прямому ефірі на національному телебаченні. Дипломатка принесла присягу.

“Ми бачимо потенціал в Україні. Росія, навпаки, бачить у ній ризик. Історія ще не написана, але Україна може зійти з російської орбіти”, – розпочала свій виступ вона, назвавши абсолютно правильним рішення США надавати Україні військову допомогу.

Йованович виступила в Когнрессе

Йованович розкрила подробиці про своє звільнення, яке супроводжувалося скандалом. По-перше, вона запевнила, що не має ніякого відношення до справи Байденів.

“Я ніколи не зустрічалася з Хантером Байденом і не мала прямих або непрямих контактів із ним. Ні Джо Байден, ні хтось із попередньої адміністрації ніколи не порушували зі мною питання ні про Burisma, ні про Хантера Байдена”, – сказала дипломатка.

Також Йованович відкрито заявила, що Трамп організував кампанію з її дискредитації, домагаючись звільнення з посади посла в Україні. Зокрема, вона нібито велася через адвоката Рудольфа Джуліані.

“Я не знаю, що він має особисто проти мене”, – додала Йованович, заявивши, що президент тиснув на Держдепартамент, щоб її звільнили, незважаючи на те, що вона “не зробила нічого поганого”.

"Мене очорнили!" Йованович озвучила під присягою гучні звинувачення Трампу

“Як наша система могла так підвести нас? Як іноземні корумповані інтереси можуть маніпулювати нашим урядом? Такі інциденти підривають США, ставлять в небезпеку наших друзів і розширюють область впливу для таких автократів, як президент Путін”, – резюмувала дипломатка.

Посол також заявила, що вважає, що своїми зусилля в боротьбі з корупцією нібито розлютила колишніх генеральних прокурорів України – Юрія Луценка та Віктора Шокіна.

Як повідомлялося раніше:

  • У травні 2019 року США ухвалили рішення відкликати Марі Йованович з посади американського посла в Україні.
  • Нагадаємо, що Йованович потрапила в гучний скандал з генпрокурором України Юрієм Луценком. Так, він заявив про те, що посол США під час першої зустрічі нібито надала йому перелік осіб, які не підлягають переслідуванню.
  • Пізніше генпрокурор зізнався, що списку він не отримував, проте Йованович проявляла інтерес до справи Віталія Каська (ексзаступник Генерального прокурора).
  • Білий дом 25 вересня опублікував розшифровку скандальної розмови, яка пройшла між президентами США і України Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським, і привела до початку процедури імпічменту у американців.
  • 11 жовтня в Конгресі Йованович заявила, що її прибрали з посади в результаті прямого тиску президента Дональда Трампа на Держдепартамент, і відхрестилася від звинувачень його адвоката Руді Джуліані.