Макрон: НАТО в комі, а Європа стоїть на краю прірви

Президент Франції Еманнуель Макрон вважає, що Європа знаходиться «на краю прірви» і повинна нарощувати оборонні можливості, не покладаючись на США

Про це Макрон заявив в інтерв’ю The Economist.

На думку президента, зараз відсутня стратегічна координація між США і європейськими союзниками, що призвело до паралічу Альянсу.

“Те, що ми зараз бачимо, – це кома НАТО… Європа стоїть на краю прірви і повинна почати думати про себе стратегічно як про геополітичну державу, в іншому випадку ми більше не будемо відповідати за нашу долю”, – вважає Макрон.

Президент Франції не зміг ствердно відповісти, чи прийде Альянс на допомогу країні-члену в разі нападу ззовні.

“Я не знаю”, – відповів він.

Раніше Макрон неодноразово акцентував увагу на необхідності посилення європейських оборонних можливостей, а також на створенні європейської армії.

Заява Макрона прозвучала на тлі операції члена НАТО Туреччини на півночі Сирії проти курдських формувань, яка не знайшла підтримки серед членів Альянсу.

Коментуючи турецький наступ, Макрон відзначав, що нездатність НАТО відреагувати на дії Анкари є “дуже великою помилкою” Альянсу.

У серпні Макрон заявив, що епоха домінування Заходу завершується, і в світі піднімаються «нові держави», серед яких Росія і Китай.