Loading...

Луценко розповів, як Новинський здійснював переворот в УПЦ МП

Генпрокурор пояснив, яким чином Янукович через Новинського намагався змінити керівництво підмосковської церкви

 Як заявив генпрокурор, під керуванням Януковича відбулися наради, де було прийнято рішення про те, щоб натиснути на тодішнього митрополита Володимира, поки він не піде з посади на користь бажаного Януковичу настоятеля церкви. При цьому Янукович доручив Новинському контролювати хід цього незаконного тиску, аж до його успішного для Януковича завершення.

“У нас є прямі свідчення про це. Більш того, по команді Януковича, тодішній міністр внутрішніх справ Захарченко, тодішній керівник столичної міліції Ковш, фактично позбавили волі Драбинка. Йому виділили охорону, яка його охороняла, а фактично утримувала його в приміщенні. Після цього пан Новинський неодноразово вирішував питання про те, щоб фактично захоплений, узятий в заручники Драбинко, міг виїхати на богослужіння або не виїхати. Це свідчить про його співучасть з нашої точки зору”, – резюмував Луценко.

Також генпрокурор повідомив, що йому відомо про ключову нараду 5 осіб, де  тодішньому настоятелю УПЦ МП митрополиту Володимиру поставили ультиматум, що він повинен піти з посади, а на цю посаду повинна стати лояльна до Януковича особа, а Драбинко повинен написати заяву і виїхати з України, інакше вони його не відпустять. “На нараді також був і мав слово й пан Новинський”, – додав Луценко.

Нагадаємо, що Луценко подав у парламент подання про зняття недоторканості з Новинського, і сподівається, що за тиждень депутати ухвалять таке рішення.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *