Економіст про ефект введення накопичувальних пенсій

Ефект від введення в Україні накопичувальної пенсійної системи може бути близький до нуля, а основною стороною, яка від цього виграє, виявляться фінансові посередники. Про це в своїй статті для ZN.ua написав старший економіст Світового банку з питань соціальної політики в Європі і Центральній Азії Олексій Случинський.

“Пропоновані параметри фінансування можуть привести до того, що невеликі накопичувальні пенсії в далекому майбутньому лише компенсують зниження солідарних пенсій, яке самі вони і викликали, відтягнувши на себе частину фінансування із солідарної системи”, – пояснив він.

Економіст вказав на те, що накопичувальна пенсійна система повинна фінансуватися за рахунок нових ресурсів і внесків, а надходження грошей з держбюджету має бути лише стимулюючим фінансуванням, а не основним.

Случинський зазначив, що світова практика показує, що реальний ефект гідних виплат з накопичувальної пенсійної системи настане не менше, ніж через 15-20 років.

На його думку, пенсійна реформа є радше довгостроковим превентивним заходом, яка на цьогорічних здобувачів пенсії вплине не найкращим чином.