У Румунії відновились масові антиурядові протести

У Румунії у неділю, 3 грудня, відновились антиурядові протести. У них беруть участь жителі Бухареста, Клужа, Дева, Тиргу-Муреша.

“Закони про внесення змін до системи правосуддя не повинні бути ухвалені. Преса, громадянське суспільство і представники інших демократичних держав виступають з аналогічними вимогами, проте парламентарі не хочуть дослухатися до нашої думки. Ми зобов’язані зупинити правове беззаконня”, – наголосили організатори акції.

Маніфестанти вимагають відставки керівників парламенту Келіна Попеску Теричану (голова Сенату) та Лівіу Драгня (голова Камери депутатів), яких підозрюють у корупції. Серед вимог також відкликання з парламенту законопроектів про внесення змін у систему правосуддя.

Раніше проти внесення змін до системи правосуддя виступили представники ЄС, США і громадянського суспільства Румунії.

Держдеп США поширив у зв’язку з цим спеціальне комюніке, в якому закликав правлячу коаліцію відмовитися від законодавчої ініціативи про внесення змін до системи правосуддя.

Згідно з винесеними на розгляд до парламенту законопроектами, президент Румунії втрачає право призначати прокурорів і керівника управління по боротьбі з корупцією, а Юридична інспекція підпорядковуватиметься не Вищій Раді магістрату, а міністру юстиції.

Нагадаємо, 26 листопада в аналогічному протесті взяли участь до 20 тис. активістів.