“Кидають, як собакам по тисячі”. Вчителі Житомирщини перекрили трасу міжнародного значення.
Як повідомила ТСН, на Житомирщині півтори сотні вчителів перекрили трасу міжнародного сполучення Київ-Ковель. Люди від літа не отримують зарплати, бо в районі немає грошей через недоотримання освітньої субвенції, хоч обласна адміністрація нарікає саме на чиновників ОТГ.
"Кидають, як собакам по тисячі". Вчителі Житомирщини перекрили трасу міжнародного значення.
Відранку в суботу шкільний дзвоник лунав на трасі Київ-Ковель – вчителі перекрили дорогу, ходять по пішоходному переходу і вимагають виплатити їм заборговану зарплату. На дорогу вийшли вчителі 12 шкіл Лугинського району, які зарплату не бачили чотири місяці, а відпускних за літо отримали лише третину. “Знімаємо з кредитних карток, в кого є чоловік – добре, можна заплатити за комунальні послуги. Позичаємо, хто шукав додатковий заробіток, ходили по ягоди”, – каже вчителька Лугинської гімназії Галина Суторміна. У вчителя початкових класів Кримнецької школи також в освіті працює ще й син із невісткою, тому всі ледь зводять кінці з кінцями. “Липень, серпень ще не отримали, вересень, жовтень. Оце кидають, як собакам, по тисячі”, – каже Тетяна Применко.
"Кидають, як собакам по тисячі". Вчителі Житомирщини перекрили трасу міжнародного значення.
Водії не витримують блокаду дороги, їх заспокоює поліція, а вчителів – селищний голова Лугинської ОТГ Петро Мельник. “Нема такого, щоб вчителі не отримали зарплату. Просто виплачується не у повному обсязі”, – каже він. І пояснює, що під час формування районного бюджету виникла нестача коштів у понад 6 мільйонів гривень, а помилки припустились, коли заповнювали формулу для отримання субвенції від Міносвіти. “Якщо в середньому фонд заробітньої плати в місяць складає 2,5 млн грн, то ми отримували 1,8 млн”, – стверджує керівник ОТГ.
"Кидають, як собакам по тисячі". Вчителі Житомирщини перекрили трасу міжнародного значення.
В обладміністрації натомість винуватять місцеву владу – пояснюють, що помилку зробили саме тамтешні чиновники, котрі передали у Міносвіти невірні дані. Через це й недоотримали гроші. “В результаті того, що були неправильні показники для Міносвіти, яке розраховує обсяг освітньої субвенції, бюджет Лугинської ОТГ втратив 5,5 млн грн. Ну, тут провина тільки ОТГ”, – наголошує директор департаменту фінансів Житомирської облдержадміністрації Леонід Мініч. Утім, керівник обладміністрації Віталій Бунечко обіцяє вчителям знайти гроші на зарплату – їх проситимуть на найближчому засіданні уряду. “Будуть виправлені помилки, і кошти будуть одразу відправлені до Лугинської ОТГ”, – запевнив він. Тож після двох годин облоги траси вчителі пішли додому. Але зауважили, що це була попереджувальна акція. Якщо обіцяних грошей не отримають, наступного тижня знову підуть перекривати дорогу.