Аваков: злочин підготували суперпродумано і суперточно

 Заява міністра внутрішніх справ Арсена Авакова в ефірі програми “Свобода слова”.

Аваков: злочин підготували суперпродумано і суперточно

Вбивство журналіста Павла Шеремета було добре технічно підготовленим, а підозрювані в цій справі говорили про покровителя, який їх має витягнути і захистити.

Аваков: “Так, в розмові наших підозрюваних є кілька сторінок розмов, де вони апелюють до свого покровителя, який має їх витягнути і захистити. Так, ми уважно це дивимося. Так, злочин підготували суперпродумано і суперточно”.

Аваков також продемонстрував нову фотографію дівчини, якої не показували на брифінгу 12 грудня, і яка, на думку слідства, привела в дію вибуховий пристрій.

 Аваков зазначив, що дівчина була в перуці і спеціальних окулярах, потім вона вийшла з іншого місця в іншому одязі, і вона натискала на кнопку пульта дистанційного керування.

За словами міністра, у слідства є гіпотези, хто ця людина, але точно особистості не знають.

Водночас, у матеріалах слідства, які оголошували сьогодні в суді, йдеться, що вибуховий пристрій привела в дію підозрювана Кузьменко.

Аваков також розповів, що злочин був багатофакторним: розвідка, відхід, побудова маршруту, відхід після злочину.

Зокрема, начебто Антоненко перед вибухом весь день фотографував машини в кварталі.

За словами Авакова, підозрювані створювали так звані “дублі машин” – тому що поліція після злочину в першу чергу перевіряє нові в районі або дворі машини, а не автомобілі місцевих жителів, які їх там паркують кожен день.

Відповідаючи на питання головного редактора УП Севгіль Мусаєвої про те, чи можуть бути причетні силовики до злочину, Аваков сказав, що “є люди, які поки що перебувають за кадром, поза схемою звинувачення, які були ініціаторами і співініціаторами злочину”. Але Аваков підкреслив, що слідство не завершене, воно тільки в першій фазі.

Він також розповів, що під час передачі справи поліції “не знайшли 4 камери, не змогли отримати камери в хороших місцях і з гарною якістю, сказали, що їх передавали раніше, або що на них нічого не було в запису”.

Аваков розповів, що також була підозра, що підозрюваним хтось дає інформацію, тому в 2017 році засекретили слідство.

Крім того, за словами міністра, “одна з операцій була припинена вже зараз, тому що вже ось цим останнім підозрюваним була передана інформація”.

Нагадаємо: 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко (“Лісу”), музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків (“Бучу” й “Пуму”).

За версією правоохоронців, на основі проведених експертиз, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто одного із керівників “Української правди” Павла Шеремета а допомагав їй – АТОвець Андрій Антоненко.

13 грудня Кузьменко арештували до 8 лютого 2020 року.