Кожен з нас може допомогти звільнити Ігора Мазура: інструкція

Кожен з нас може допомогти звільнити Ігора Мазура: інструкція

Як пише ,  затримання в Польщі Ігоря Мазура (Тополі) через виставлене Росією орієнтування в базі Інтерпола є прямим наслідком постійного використання Інтерполу владою РФ в політичних цілях. Ця практика вже була засуджена Парламентською Асамблеєю Ради Європи у резолюції 2161(2017), але все залишається без змін. І цей випадок вже далеко не перший, коли Росія таким чином переслідує і вимагає видати їй громадян України, які боролись проти агресії. Намагаються набрати нових політв’язнів.

Ігор Мазур не злочинець, він боєць проти російської агресії. Його треба захистити всім разом!

Тому я прошу:

1) на всіх можливих ресурсах, де є сторінки Інтерпола писати:

Russia abusively using Interpol rules to persecute Ukrainians for political purposes!

We demands #Free_Ihor_Mazur detained in Poland and refrain from carrying out arrests on the basis of Red Notices when they have serious concerns that the notice could be abusive!

We demands take a special care and make a double check of notices tabled by Russian Federation in regard of Ukrainian citizens!

We demands to implement calls contains in Parliament Assembly of the Council of Europe Resolution 2161 (2017) “Abusive recourse to the Interpol system: the need for more stringent legal safeguards”!

Інтерпол в ФБ https://m.facebook.com/InterpolHQ/

2) звертатись до МВС України і вимагати активних дій, зокрема поставити вимоги до Файлової комісії Інтерпола переглянути справу і в подальшому вимагати від Інтерпола особливої уваги до орієнтувань чи червоних карток, які виставляє Росія проти українців.

Зараз потрібні спільні і скоординовані дії. Польща наших Росії не видає, але і через міжнародні зобов’язання перед Інтерполом, які має кожна країна-член цієї організації, не може відпускати затриманих негайно. на жаль.

Нагадаємо, що вчора, 9 листопада, на контрольно-пропускному пункті «Ягодин-Дорогуськ» польські прикордонники затримали громадянина України Ігоря Мазура (позивний «Тополя»). Ігор Мазур є одним з лідерів УНА-УНСО та учасником бойових дій на сході України. Затримання відбулося у зв’язку з розшуком його каналами «Інтерполу» на вимогу Росії. Про це повідомляє Посольство України у Польщі. 

За інформацією посольства, із затриманим уже зустрівся український консул, який надав йому відповідну консультацію та допомогу.

Справа перебуває на контролі Генерального консульства України в Любліні, Посольства України в Республіці Польща та Департаменту консульської служби МЗС України, – запевнили в посольстві. За їхньою інформацією, 12 листопада має відбутися судове засідання щодо обрання Ігорю Мазуру запобіжного заходу.

Коментуючи це затримання, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Росія вкотре використала інструменти Інтерполу для політичних переслідувань громадян України. І зазначив, що МВС України висловлює сподівання «на швидкий, об’єктивний та законний розгляд цієї справи, яка є повністю сфабрикованою на догоду Кремлю».

За словами міністра, підставою для затримання стало опубліковане РФ в інформаційній системі Інтерполу орієнтування про розшук Мазура з метою його арешту та подальшої екстрадиції до Росії.

Росія порушила статті 2 і 3 Статуту Інтерполу, які забороняють необґрунтоване переслідування, а також втручання у справи військового, політичного, релігійного і расового характеру.

«РФ звинувачує нашого громадянин у тому, що він начебто у 1994-2000 роках брав участь у складі збройного формування у бойових зіткненнях із федеральними силами на території Чечні. Внаслідок цього загинули і були важко травмовані декілька російських військовослужбовців. У зв’язку з наведеним фактом, МВС України негайно привернуло увагу Генерального секретаріату Інтерполу про чергову спробу Російської Федерації неправомірно використати канали та інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань громадян України», – зазначив Арсен Аваков.

Він додав, що МВС також привернуло увагу компетентних органів Польщі до факту грубого порушення росіянами Статуту та Правил Інтерполу, а також інших норм міжнародного законодавства.

Джерела: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolscefacebook.com/arsen.avakov.1