НКРЕКУ: В Україні з 2021 року можуть зрости тарифи на розподіл газу

Тарифи на розподіл газу облгазів і міськгазів для споживачів із січня 2021 року можуть вирости, оскільки в Україні зросла ціна на газ, яка формує половину вартості доставки. Про це заявила член Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій.

За її словами, тенденція зростання цін на газ як товар, яка спостерігалася за останні кілька місяців, навряд чи продовжиться і в січні 2021 року, але тарифи на розподіл блакитного палива можуть вирости внаслідок подорожчання газу.

«Ми отримуємо окремо дві платіжки за газ. Ціна за розподіл газу може підвищитися, і на вартість розподілу вплине саме та ціна газу», – сказала член регулятора.

Вона пояснила, що в структурі тарифу на розподіл 50% вартості газу як такого. А в діючому тарифі закладена ціна газу до його підвищення.

«Тобто, якщо для розподільчих компаній, як і для побутового споживача, ціна виросла, значить і тариф на розподіл виросте. Тому що в діючому тарифі на розподіл ціна газу закладена на рівні весняних цін», – пояснила член НКРЕКУ.

Бабій нагадала, що з 1 серпня українці самі можуть вибирати собі постачальника газу, у зв’язку з відкриттям конкурентного ринку.

Середня вартість газу в Україні для населення в листопаді в порівнянні з жовтнем зросла на 24%, з 5,77 грн до 7,16 грн за куб. м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *