ГПУ виправдовується: Монтаж розмов Саакашвілі не робили, то пропаганда РФ

У Генпрокуратурі натякають, що не зіставляли зі шматків різних розмов скандальні записи, на яких Міхеіл Саакашвілі нібито домовляється про співпрацю з олігархом-утікачем Сергієм Курченком.

Про це повідомив у Facebook заступник генерального прокурора Євген Єнін.

 “Російська пропаганда, як завжди, не відрізняється особливим різнобарв‘ям – знаходять “експертів” з радіо ринків та посилаються на невідомих експертів КНІСЕ”, – пише він.

“Єдиний, але суттєвий прокол росіян та їхньої п’ятої колони в Україні – орган слідства (СБУ) та ГПУ не зверталися до КНІСЕ для проведення експертизи “плівок Курченка-Саакашвілі”, – додає Єнін.

Але, як відомо, насправді про змонтовані “плівки Курченка-Саакашвілі”розповідали не в КНІСЕ, а експерт з фоноскопії Київської незалежної судово-експертної установи (КНСЕУ) Кирило Усков.

Спеціаліст, який має більше 20 років досвіду, зробив висновок, що запис розмови Саакашвілі з Курченком змонтований із щонайменше 24 фрагментів.

У Генпрокуратурі вважають, що аналізувати записи розмов Міхеіла Саакашвілі з Сергієм Курченко – це все одно, що вгадувати мелодію з 2 нот, тобто неможливо.

Про це заявив на брифінгу в середу речник ГПУ Андрій Лисенко.

 “Можна порівняти проведення цієї експертизи з завданням вгадати мелодію з 2 нот. Тобто зробити висновок з 2 нот, яка це мелодія, неможливо. Наприклад, ноти “Фа” та “Соль” – вони використовуються в різних музичних творах, але зробити повний висновок, до якого твору вони належать – неможливо”, – зазначив він.

З огляду на це Лисенко попросив не вважати висновки попередньої експертизи головними.

“Треба розуміти, що в нас є спеціалізовані структури, які можуть зробити відповідні дослідження”, – сказав він.

За словами речника, записів розмов Саакашвілі набагато більше, ніж було продемонстровано. Їх багато годин, й усі записи оригінальні.

Він повідомив, що Генеральна прокуратура готова залучити до експертизи цих записів міжнародних експертів, таких як американське ФБР та британський “Скотланд Ярд”. Лисенко повідомив, що рішення про таке залучення приймає суд, якщо йому недостатньо експертизи місцевих фахівців.

5 грудня ГПУ оприлюднила запис начебто розмови екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі і олігарха-втікача Сергія Курченка, на якому вони нібито домовляються про співпрацю.