На час карантину Кабмін збільшив на 50% соцнормативи користування окремими компослугами

Кабінет міністрів на період карантину збільшив на 50% соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням і природним газом для готування їжі та підігріву води. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на засідання уряду.

Згідно з ухваленим рішенням, Кабмін ввів на період карантину додаткову компенсацію витрат на оплату окремих комунальних послуг отримувачів субсидій шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів користування електричною енергією, холодною і гарячою водою, водовідведенням і природним газом для готування їжі та підігріву води.

Зазначається, що на реалізацію такого рішення буде потрібно додатково 1,1 млрд грн.

Крім того, Кабінет Міністрів України сьогодні, 25 березня, заборонив на період карантину в країні позбавляти людей субсидій.

“Текстом постанови також забороняється в період карантину позбавляти громадян житлових субсидій. Голови ОДА з органами місцевого самоврядування мають забезпечити дотримання цих умов”, — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Постанова уряду спрощує процес отримання субсидій людьми, які втратили робочу через карантин. Для цього таким людям потрібно зареєструватися у Службі зайнятості. Це можна зробити онлайн.

Нагадуємо:

Кабінет міністрів підтримав призначення житлових субсидій громадянам, які втратили роботу в період карантину, а також постановив збільшити субсидії для оплати ЖКП в середньому на 300 гривень.

18 березня Президент Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу, зокрема, – щодо підтримки платників податків та щодо доступності лікарських засобів і медичних виробів.

Згідно закону на період карантину не нараховуються штрафи і пеня за несплату житлово-комунальних послуг, забороняється зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їхньої неоплати або оплати не в повному обсязі, заборонене примусове виселення громадян за несплату житлово-комунальних послуг. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *