ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Територіальні громади Київщини отримали понад 3 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб

З початку року до місцевих бюджетів Київської області надійшло на 600 млн. грн. більше податку на доходи фізичних осіб ніж у попередньому році, повідомив в. о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін. Виконання індикативного показника склало майже 120%. Темп росту до минулого року становить 153%.

Державний бюджет поповнився на суму понад 1 млрд. грн. отриманих від податку на доходи фізичних осіб, що становить біля 120% виконання індикативного показника. Додатково забезпечені надходження податку до минулого року на суму 370 млн. гривень.

ГУ ДФС у Київській області

Митники Київщини оформили понад 28 тисяч митних декларацій

У вересні 2016 року Київською митницею ДФС оформлено 28271 митну декларацію, з них 92% – в електронному вигляді.

Серед загальної кількості декларацій більшість складають імпортні – їх оформлено понад 21 тисячі, експортних – більш ніж 6,5 тисячі, а також 981 транзитна.

Загальні обсяги експортно-імпорнтних вантажів у вересні становили 313,8 тис. тонн. В тому числі оформлено транзитних вантажів – 0,9 тис. тонн.

Основною групою товарів експортно-імпорнтних оформлених є реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини. Таких оформлень: в режимі імпорт – 19242, в режимі експорт – 1338.

Крім того, середній час митного оформлення однієї митної декларації у вересні 2016 року склав 1 годину 57 хвилину.

ГУ ДФС у Київській області

На Київській митниці ДФС викрита схема ухилення від сплати платежів до бюджету

Працівниками управлінням боротьби з митними правопорушеннями встановлено факт переміщення через митний кордон України, на експорт, труб із мідно-нікелевого сплаву вагою нетто понад 11 т з приховуванням від митного контролю. Вартість труб понад 1 млн. гривень. Стосовно керівника підприємства-відправника (експортера) складено протокол про порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

ГУ ДФС у Київській області

Банківські відсотки жителів Київщини збагатили державний бюджет на суму понад 31 млн. гривень

Завдяки дії норм Податкового кодексу України, проценти за банківськими депозитами оподатковуються  за ставкою 18%.

Прогнозний показник надходжень до бюджету від банківських відсотків мешканців Київщини перевищений майже на 6%, що складає 1,7 млн. гривень.

Найбільші суми перерахували банківські та кредитні установи м. Біла Церква – майже 5 млн. грн., м. Бровари – 3,9 млн.грн., понад 2,5 млн.грн. по м. Фастів та Києво – Святошинському району, більше 2 млн. грн. по м. Ірпінь та Вишгородському району.

Нагадаємо, згідно з Податковим кодексом України податкові агенти – банки, кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді відсотків, у податковому розрахунку відображають загальну суму нарахованих доходів та загальну суму утриманого з них податку.

У податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного, депозитного або поточного рахунку, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих відсотків, а також відомості про фізичну особу – платника податку.

ГУ ДФС у Київській області

На митному посту «Святошин» Київської митниці ДФС відбулися чергові зустрічі з підприємцями

За результатами проведення двох зустрічей керівництва митного поста «Святошин» із суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності обговорені проблемні питання щодо реалізації роботи за принципом «Єдиного вікна».

Проблемні питання, які обговорювались на першій зустрічі, загальними зусиллями митників та суб’єктів ЗЕД вже мають конкретні результати.

Зокрема, забезпечено чергування співробітника санітарно-епідеміологічного контролю двічі на тиждень. У відділі митного оформлення №1 митного поста «Святошин» був відсутній представник санітарно-епідеміологічного контролю, однак наразі підготовлено пропозиції до Держспоживслужби України забезпечити відділ на постійній основі представником СЕС.

Також суб’єктами ЗЕД, які здійснюють митне оформлення на митному посту «Святошин» направлено спільний лист до Держспоживслужби щодо проблемних питань, які виникають під час проходження фітосанітарного контролю, а саме 100% огляд пакувального матеріалу, подання документів у паперовому вигляді та шляхи їх вирішення. Очікується відповідь від Держспоживслужби.

Разом з тим, з другої половини жовтня розробниками програмного забезпечення «єдиного вікна» доопрацьовано веб інтерфейс та надано можливість суміжним службам доступу до перегляду інформації з попередніх декларацій. Дана проблема підіймалась на попередніх зустрічах. Крім того, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності почали отримували повідомлення про результати здійснення державних видів контролю, хоча раніше були вимушені звертатись до митниці або до представників суміжних служб для перевірки цієї інформації.

На другій зустрічі обговорювалися нові робочі моменти, які виникли в процесі реалізації «єдиного вікна».

Серед них – суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності зазначено, що у разі перетину кордону вантажів в зоні діяльності Одеської митниці, суб’єктам ЗЕД не приходять повідомлення про перетин кордону цих вантажів, що унеможливлює використання принципу «Єдиного вікна».

Також суб’єктами ЗЕД висловлено пропозицію проведення фіто-санітарного контролю у прикордонних митницях за зразком здійснення радіологічного контролю.

Разом з тим, суб’єктами ЗЕД було акцентовано увагу на проблемі створення великої кількості заявок до «єдиного вікна» при одній поставці на декілька партій товару, які переміщуються за однією CMR у одному транспортному засобі та не можливості проходження державних видів контролю за однією CMR та однією заявкою, на кожну попередню декларацію необхідно окремо створювати заявку та приєднувати одну і ту саму CMR.

Вищезазначені проблемні питання та пропозиції щодо їх усунення будуть направлені до компетентних підрозділів.

ГУ ДФС у Київській області