Голосування за ринок землі скасовується через розбіжності серед нардепів
У вівторок, 12 листопада, в Верховній Раді не відбудеться голосування за гучний законопроєкт про ринок землі через розбіжності всередині фракції “Слуга народу”, яка складає монобільшість.
Про це повідомляють джерела OBOZREVATEL. На коли переноситься вирішення питання – поки неясно.
Той варіант змін до законодавства, який пропонується ухвалити зараз, не влаштовує більшість народних депутатів. Отже, “розкол” у “Слузі народу” привів до нової проблеми: навіть з урахуванням можливих голосів фракції “Голос” законопроєкт – провальний.
Підтвердила це в своєму Facеbook і народна депутатка від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко. За її словами, на порядку денному на 12 листопада першим пунктом стояли закони про землю, проте ближче до вечора 11 листопада з’явився новий документ, де про них жодного слова.
“Ще на погоджувальній раді пропозицію перенести питання впровадження ринку землі з вівторка не підтримали “слуги” і “Голос”. Але все ж відкладається. Це означає одне – голосів у “слуг” на ці недосконалі закони немає”, – пояснила вона.
Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія ж запевнив, що законопроєкт зняли з розгляду, оскільки на нього піде все пленарне засідання, а 12 листопада заплановано ще більше 10 важливих рішень.
Як повідомлялося раніше:
- 20 вересня Мінекономрозвитку опублікувало законопроєкт про ринок землі в Україні. Його збираються запустити вже восени 2020 року.
- Згідно з документом, право власності на сільгоспземлі зможуть купувати громадяни України, юридичні особи, зареєстровані в Україні, територіальні громади та держава.
- Ринок землі може приносити в бюджет України від $700 млн до $1,5 млрд щорічно. Йдеться як про оренду, так і про продаж.
- Українці вийшли з протестом проти відкриття ринку землі.
Зеленський звернувся до українців, пояснивши, навіщо потрібен продаж земель.