Епідеміологиня запропонувала щодня робити швидкий тест дітям, вчителям і співробітникам шкіл

Повернення школярів до очного навчання може спричинити новий сплеск захворюваності на коронавірус. Дітям та вчителям, навіть вакцинованим, слід щоденно робити швидкі тести на COVID-19. Таку заяву в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучила докторка медичних наук, професорка, епідеміологиня Наталія Виноград.

“Боюсь, що початок очного навчання для дітей – надзвичайно високий ризик, який активізує епідемічний процес“, – наголосила вона

У цьому контексті медикиня навела приклад Німеччині, де захворюваність на COVID-19 стрімко пішла вгору після скасування низки обмежувальних заходів для школярів.

“Нове епідемічне ускладнення, яке розпочалося в Німеччині, було пов’язано з навчальним процесом, зі скасуванням щоденного тестування їх на антиген, скасуванням носіння школярами масок. Як результат – у Німеччині є реальна четверта хвиля, яка була зумовлена початком очного навчання у школах”, – сказала Виноград.

“Діти стають місточком поміж різними сім’ями. Статус вакцинованості вчителів не є гарантією того, що людина не заражена“, – додала вона.

Щоб знизити ризики розповсюдження вірусу, епідеміологиня запропонувала щодня робити швидкий тест і дітям, і вчителям, і співробітникам навчальних закладів.

“Я за соціалізацію дітей, я за якість навчання, але як епідеміолог я б закликала керуватися статусом кожної конкретної дитини. Перед допуском дитини в організований колектив – в садочок, школу, університет – кожен має бути обстежений. Те саме має стосуватися всіх дорослих, які ніби вакциновані”, – зауважила медикиня.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram