Асоціація міст України звернулася до прем`єр-міністра: у регіонах не вистачає пільгового газу

У регіонах України не вистачає газу, який “Нафтогаз” має постачати за пільговою ціною. Держкомпанія відмовляється переглядати обсяги постачання. Це паливо використовують для подачі тепла до будинків українців. Пільгову ціну встановили, щоб уникнути підвищення тарифів на опалення цієї зими. Але постачання газу виявилося нижчим, аніж потрібно. Про це заявили в Асоціації міст України.

Представники місцевої влади звернулися до Кабінету міністрів Дениса Шмигаля з офіційним проханням вирішити проблему

Те, що “Нафтогаз” має продавати “на місця” газ по 7,42 грн за кубометр, прописано у меморандумі про незмінні ціни на тепло для населення. Угоду уклали сам “Нафтогаз”, Асоціація міст та Кабінет міністрів.

При цьому у багатьох містах та селах опалення включили раніше, ніж у минулі роки. Відповідно, газу знадобилося більше.

За даними Асоціації міст, “Нафтогаз” спочатку сам встановив обсяги постачання “пільгового” палива. А згодом держкомпанія відмовилася переглядати ці обсяги.

“Передбачених “Нафтогазом України” обсягів газу виявилося недостатньо. При цьому “Нафтогаз України” відмовився коригувати встановлені обсяги споживання природного газу”, – йдеться в повідомленні асоціації.

В результаті вже у жовтні виробникам тепла довелося купувати газ за ринковими цінами. На той час вони перевищували 25 грн за кубометр. До 20-х чисел листопада, за даними УЕБ, ринкові ціни на газ перевищили вже 30 грн за куб.

Місцева влада вважає таку поведінку “Нафтогазу” порушенням меморандуму. Згідно з домовленістю з урядом підприємства теплопостачання не можуть підвищити тарифи. А тому зазнають величезних збитків”.

Компенсувати ці фінансові втрати місцева влада не може – немає джерел коштів. Тому Асоціація міст попросила прем’єр-міністра втрутитися у ситуацію.

Асоціація міст України звернулася до прем`єр-міністра: у регіонах не вистачає пільгового газу

Асоціація міст України звернулася до прем`єр-міністра: у регіонах не вистачає пільгового газу

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram