Міністр аграрної політики закликав не продавати землю, бо це кращий депозит

Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко закликав не продавати землю. Про це він сказав в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” на каналі “Україна”.

За його словами, з 1 липня майже 7 млн українців матимуть право користуватися і розпоряджатися землею

“З 1 липня громадяни України, майже 7 млн українців матимуть право володіти, користуватися і розпоряджатися землею. Ніхто не змушує продавати свою землю, я як міністр аграрної політики закликаю берегти свою землю, це кращий депозит. Ваша земля завжди буде рости в капіталізації, оренда буде рости. Ціннішого ресурсу немає”, – сказав Лещенко.

Що і кому дозволять купувати і продавати

Відповідно до прийнятого закону, на першому етапі роботи ринку землі – з 1 липня 2021 до 1 січня 2024 року – сільськогосподарську землю, яка зараз перебуває під мораторієм, зможуть купувати тільки фізичні особи. З 2024 року – і юридичні особи теж.

Максимальна кількість сільгоспземлі, яку зможе придбати один власник, – 100 гектарів. Багато це чи мало? 100 гектарів – це квадрат зі стороною 1 км. Або, наприклад, прямокутник завдовжки 2 км і шириною 500 м. Один гектар – це, відповідно, квадрат зі стороною 100 метрів.

Нагадаємо:

За розрахунками уряду, в перші 3-5 років роботи ринку ціни на землю зростуть щонайменше вдвічі.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram