Експосол США Йованович вимагала від Луценка не переслідувати Ситника

Колишній посол США в Україні Марі Йованович визнала, що просила тодішнього генерального прокурора Юрія Луценка не займатися переслідуванням директора НАБУ Артема Ситника

Про це повідомляє “Хвиля”.

Про це Марі Йованович сказала у свідченнях у Палаті представників у межах справи про імпічмент президента США Дональда Трампа.

“В Україні було багато політично мотивованих справ. Думаю, там згадувався глава НАБУ. Було безліч ситуацій, коли проти нього відкривалися справи, схожі на спробу залякування”, – заявила Йованович, відповідаючи на запитання, чи закликала вона або посольство США генпрокурора Луценка не переслідувати людей, які підтримували ініціативи щодо боротьби з корупцією.

Йованович стверджує, що, крім Ситника і Національного антикорупційного бюро, більше ні про кого не йшлося, але були розмови про неприпустимість політично мотивованих справ загалом.

“Я б сказала, що у нас були розмови на цю тему, під час яких ми просто говорили, що будь-яке слідство має вестися за законом і не бути політично мотивованим”, – сказала Йованович.

  • Нагадаємо, 8 листопада заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент заявив, що адвокат президента Дональда Трампа Руді Джуліані і колишній генпрокурор Юрій Луценко вели “кампанію брехні” проти експосла США в Україні Марі Йованович.