Дубілет анонсував масштабне скорочення співробітників РДА

У Кабінеті міністрів вирішено звільнити 18,5 тис. співробітників райдержадміністрацій (РДА). Очікується, що це підвищить ефективність роботи РДА. А звільнених чиновників планують працевлаштувати, виплатити всі компенсації і, якщо потрібно, безкоштовно навчити новим професіям.

Про це стало відомо з повідомлення міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета на його сторінці в Facebook.

“Рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Ми повинні істотно підвищити ефективність роботи державних органів”, – написав Дубілет.

Дубілет перерахував кілька принципів скорочення:

– частина функцій дублюються з об’єднаними територіальними громадами (ОТГ);

– частина функцій ліквідують, оскільки вони виявилися застарілими і неефективними;

– ще частину функцій мають намір перенести на більш високий рівень (ОДА, територіальних органів центральних органів влади або Київ);

– деякі функції будуть об’єднані.

Дубілет пообіцяв, що співробітники будуть попереджені про звільнення за два місяці, їм виплатять всі компенсаційні виплати, в тому числі, за невикористані щорічні відпустки.

Крім цього, міністр Кабміну обіцяє знайти кожному нову роботу, а в цьому процесі звільнених співробітників буде супроводжувати кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. Звільненим також запропонують пройти додаткове навчання.

“Всі співробітники будуть запрошені для проходження профілювання. Разом з Міністерством цифрової трансформації і Міністерством економіки ми хочемо вже в січні запустити курс по ІТ-грамотності. Ці базові курси дозволять держслужбовцям безкоштовно навчитися цифровим навичкам і стати більш конкурентними на ринку праці”, – написав міністр .

Дубілет анонсував масштабне скорочення співробітників РДА