Держдеп США дозволив опублікувати документи, пов’язані з Україною

Держдепартамент США погодився на вимогу суду оприлюднити документи, пов’язані з ситуацією навколо України, включно з листуванням між держсекретарем Майклом Помпео і адвокатом президента США Рудольфом Джуліані.

Документи “з доречними вилученнями” деякої інформації будуть надані до 22 листопада, повідомляє газета Hill.

Зовнішньополітичне відомство погодилося провести пошук всіх доступних даних з цього приводу, в тому числі текстових повідомлень, листування в месенджерах, електронній пошті, а також відміток в календарях. Туди буде включено не тільки листування безпосередньо Помпео і Джуліані, а й їх помічників.

Матеріали зажадала на початку жовтня правозахисна організація American Oversight, подавши позов на підставі Закону про свободу інформації. Суддя столичного округу Колумбії Крістофер Купер 23 жовтня ухвалив, що американське зовнішньополітичне відомство має оприлюднити документи протягом наступних 30 днів. Представники організації повинні зустрітися зі співробітниками Держдепу, щоб обговорити способи звузити обсяги потрібної документації. Суддя також погодився з тим, що дані відомості становлять суспільний інтерес.