Достроково на пенсію: що відомо

У 2020 році українці зможуть “достроково” йти на заслужений відпочинок, а також отримувати підвищені виплати. Як це зробити – розповіли в матеріалі видання “АиФ”.

Зазначається, що в 2017 році пенсії за вислугу років для більшості громадян взагалі скасували, а в 2019 році Конституційний суд України приймав рішення про неконституційність положення щодо підвищення віку. Тому в даний час право на пенсію за вислугу років збереглося тільки за тими, хто за станом на 1 жовтня 2017 року вже мав не менше 26 років і 6 місяців вислуги.

Крім того, важливо пам’ятати про відмінності між пенсіями за віком і пенсіями за вислугу років. Так, “вікові” пенсійні виплати прив’язані зараз до віку 60 років для жінок і 65 років для чоловіків. Однак є професії, коли “особливу” пенсію можна почати отримувати раніше.

Для особливої ​​пенсії працівникам льотних і льотно-випробувальних спеціальностей потрібно досягти 50-річного віку.

У той же час, артистам, працівникам освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення, щоб претендувати на пенсію за вислугою років, спочатку необхідно, щоб їм виповнилося 55 років.

Ще одне актуальне питання – отримання пенсій з доплатами деяким категоріям громадян. Такі виплати покладені громадянам, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення у галузі науки, культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та т. п, пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Крім того, право на додаткові виплати будуть мати такі категорії громадян як:

Герої України;
Особи, нагороджені орденом Героїв Небесної сотні – 40% від загальної суми пенсії;
депутати чотирьох і більше скликань – 20% дотації;
багатодітні матері, які народили від 5 до 9 дітей – 35-39%.