Держдеп: Скасувавши зустріч з Путіним, США вимагають повернення полонених моряків і кораблів

У Держдепі пояснили чому Трамп скасував зустріч з Путіним, а не використав зустріч під час саміту G20, щоб особисто висловити позицію з приводу дій РФ проти України.

Про це під час брифінгу розповів заступник голови прес-служби Держдепартаменту США Роберт Палладіно.

“Ясно, що твіти президента з цього питання були абсолютно чіткі щодо того, чого ми домагаємося, і це повернення українських моряків, як і суден. Агресія, яку ми спостерігали на цьому тижні, є неприйнятною і було відправлено сильне послання”, – відповів Палладіно на питання про скасування зустрічі Трампа з Путіним.

Він додав, у відповідь на додаткові питання, що це сильне послання полягає в ізоляції РФ. Крім того Палладіно підкреслив, що США вже посилили тиск на Росію.

 “Наша позиція була дуже ясною: від президента і посла (в ООН – ред.) Гейлі до держсекретаря Помпео. Ми: вони повинні повернути Україні судна і затриманих членів екіпажу”, – саказав він.

“Ми будемо продовжувати рухатися вперед в цьому питанні і твердо стояти на нашій позиції”, – додав Палладіно, відповідаючи на припущення, що військовополонених моряків, за деякими даними, могли перевезти в Москву.

Як повідомлялося, Трамп скасував зустріч з Путіним через полонених українських моряків.

“Виходячи з того, кораблі та матроси не повернулися в Україну з Росії, я вирішив, що всім зацікавленим сторонам буде краще скасувати заплановану зустріч в Аргентині з президентом Володимиром Путіним”, – йдеться в твіті.

“Я з нетерпінням чекаю змістовного саміту знову, як тільки ця ситуація буде вирішена!”, – додав Трамп.

У Кремлі ж спочатку заявили, що не отримували поки офіційної інформації про намір президента США Дональда Трампа скасувати зустріч.

“Ми летимо в Аргентину. Поки бачили тільки твіт і ЗМІ (про скасування Трампом зустрічі з Путіним). Офіційної інформації не маємо”, – повідомив ТАСС прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

Він також заявив: якщо переговори з президентом США дійсно скасовані, президент Росії “отримає додатковий час для корисних зустрічей з колегами під час саміту Групи двадцяти”. Президент РФ Володимир Путін “як і раніше” готовий до нових контактів з президентом США Дональдом Трампом.

“Ми шкодуємо про рішення американської адміністрації скасувати заплановану зустріч двох президентів в Буенос-Айресі”, – сказав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков

“Що стосується президента Росії Володимира Путіна, то він готовий до проведення контактів зі своїм американським колегою”, – додав представник Кремля.

За словами Пєскова, скасування зустрічі двох лідерів “означає, що обговорення серйозних питань міжнародного та двостороннього порядку денного відкладається на невизначений час”.

МінТОТ опублікував карту, на якій видно, що наші кораблі захопили у нейтральних водах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *