На Полтавщині згаптували вишиванку на замовлення королеви Великої Британії

Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, який розташовано в Решетилівці Полтавської області, вишив сорочку в українському національному стилі особисто на замовлення королеви Великої Британії Єлизавети II. Про це повідомив український художник і педагог Євген Пілюгін, передають “Новини Полтавщини”.
“Нещодавно в Решетилівці шили сорочку для королеви Великої Британії. Їй особисто або її оточенню захотілося, щоб у неї була саме така сорочка. Майстрині вишивали її спеціальним орнаментом”, – розповів Пілюгін.
“Вишивка “білим по білому” — найбільш трудомістка, як говорять на Полтавщині, забарна. Швидко її не зробиш, тому вона дорога. Майстрині вишивали її спеціальним орнаментом”, – розповів Пілюгін 
На Полтавщині згаптували вишиванку на замовлення королеви Великої Британії

Вишивка Полтавської області характеризується стриманістю тонів. Найчастіше можна побачити вишивку білим на білому, в деяких випадках блакитним, коричневим, сірим і червоним кольорами ниток.

Рослинний і геометричний орнаменти в цьому регіоні об’єднуються. Улюблені рослинні мотиви – гілка або зламане дерево, хміль. Основні геометричні мотиви – хрестик, ромб, трикутник, зірки. Жіночу полтавську вишиванку можна впізнати за дуже багатим, складним та водночас ніжним за кольорами,”тонким” оздобленням рукавів.

Нагадаємо, до Дня вишиванки Офіс президента подарував сорочки світовим лідерам.
Символічні подарунки отримали від імені Володимира Зеленського та його дружини Олени “президенти Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччина, Французької Республіки, Канади, Республіки Польща, Турецької Республіки та інших країн”.