Місцеві вибори: Про які порушення вже відомо

Сьогодні, 25 жовтня, в Україні вперше відбуваються місцеві вибори всіх рівнів, на яких громадяни обиратимуть як представників до місцевих та обласних рад, так і голів селищних та міських рад. Станом на 10-ту ранку спостерігачі громадської організації “ОПОРА” повідомляють про низку порушень на виборчих дільницях у різних областях країни.

Зокрема, відомо, що в Житомирі на двох дільницях у мікрорайоні Польова немає кабінок для голосування. Така ситуація також спостерігається на інших дільницях. Причиною вважають те, що виконавець не встиг виготовити та вчасно встановити потрібну кількість кабінок.

“На дільниці № 181447, яка розташована в музичній залі в дошкільному навчальному закладі № 66, одна нібито кабінка у вигляді ширми з лялькового театру. На дільниці № 181448, яка розташована в спортивній залі садочку № 46, кабінок немає взагалі. Саме приміщення для голосування дуже маленьке”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, у Білій Церкві Київської області та Хмельницькому члени дільничої виборчої комісії розпочали засідання завчасно, тобто раніше 7:45 ранку. Це також є порушенням виборчого законодавства. У Вінницькій та Миколаївській областях одного зі спостерігачів на ранкове засідання не пустили.

У Київській області фіксується низка порушень в організації виборчого процесу: в Іванківському районі немає стаціонарного телефону та оргтехніку, у Бучанському районі не вистачає однієї пломби для виборчих скриньок, у Богуславі на великій дільниці є 4 скриньки для голосування замість необхідних 6.

У Коломиї Івано-Франківської області через посилки членів територіальної виборчої комісії двічі довелось передруковувати виборчі бюлетені та станом на 24 жовтня достатньої кількості не було. Бюлетені доотримали о 4-й ранку. Відомо, що вперше бюлетень передрукорвували, бо при нумерації кандидатів двічі повторювалась цифра вісім, а вдруге – бо в бюлетень включили не того кандидата.

У смт Миролюбів Лугинського району Житомирської області бюлетені зберігались в сільській раді, тоді як виборча дільниця розміщена в клубі, що означає порушення ч. 12 ст. 242 Виборчого кодексу України.

У Херсонській області на виборчій дільниці № 650498 у місті Олешки було зафіксовано два випадки голосування поза кабінками, проте після зауваження спостерігачів порушення одразу усунули.

Станом на 10-ту ранку в Ізмаїлі Одеської області не запрацювали спеціалізовані дільниці в медичних закладах, передбачені для голосування людей, хворих на Covid-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *