Гройсман пропонує у відповідь на дії РФ затримувати російські кораблі

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що щодо Росії потрібні дзеркальні заходи і закликав Євросоюз до більш жорстких санкцій проти неї.

Про це Гройсман розповів в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt, опублікованому 30 листопада, пише DW.

Інцидент в Керченській протоці “ще раз продемонстрував”, що РФ є “агресором і окупантом”, заявив Гройсман.

На його думку, щодо російської сторони необхідні дзеркальні заходи. Якщо Росія “незаконно затримує наші кораблі і відправляє до в’язниці наших військовослужбовців ВМС”, то слід “затримати російські судна”, заявив Гройсман.

 Крім того, український прем’єр-міністр розкритикував “Північний потік – 2”.

Цей проект “завдає шкоди не лише Україні, але цілому континенту”, підкреслив Гройсман.

Німеччина називає “Північний потік-2” суто економічним проектом, однак США, Україна та низка країн Східної Європи, а також Данія, виступають проти нього, вважаючи, що це геополітичний проект Росії – постачати газ на Захід напряму в обхід України та інших держав у Східній Європі.

Експерти стверджують, що РФ може використовувати “агресивні дії”, подібні до тих, які відбуваються в Азовському морі, для розширення присутності в територіальних водах Данії та Німеччини під приводом захисту будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

“Агресією в Керченській протоці РФ порушила низку міжнародних угод. Зокрема, Конвенцію ООН про морське право, яка вимагає свободу морських перевезень, а також згадані вище двосторонні українсько-російські угоди про Керченську протоку і Азовське море”, – підкреслюють експерти.

В аналітичній групі наголошують, що РФ може використовувати “подібні агресивні дії” для збільшення свого впливу в територіальних водах Данії та Німеччини і виключних економічих зонах Фінляндії, Данії, Швеції і Німеччини у контексті будівництва газопроводу “Північний потік-2

“Можна очікувати, що Росія буде використовувати захист газопроводу “Північний потік-2″ як виправдання для розширення своєї присутності в територіальних водах цих країн”, – пишуть аналітики.

“Одного разу російські сили – регулярна армія, приватні військові компанії або підрозділи безпеки “Газпрому” – можуть зайти в 12-мильну зону, як у випадку з Україною, але не виключено, що не буде прямої реакції, щоб не підвищувати напруженість”, – йдеться у заяві

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький гостро розкритикував західні корпорації за співпрацю з РФ у будівництві “Північного потоку-2”, попередивши про загрозу нового нападу Путіна.

У Держдепі заявили, що США будуть говорити з ЄС про закриття Північного потоку-2 у відповідь на агресію РФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *