БЕЗ ХУДОБИ ТА ДАХУ НАД ГОЛОВОЮ: НА ВІННИЧИНІ СЕЛЯНИ НЕ ОГОВТАЛИСЯ ВІД ВИБУХІВ В КАЛИНІВЦІ

Чимало українців постраждали від вибухів на військових складах Вінничини. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Постраждала родина у селі Павлівка скаржиться, що через небезпеку з арсеналом, мало не втратила дітей-двійнят. А через півтора місяця після трагедії за власні гроші мусить відбудовувати хату.

Братиків-близнюків сестричка Саша чекала у листопаді. Але через вибухи  на війскових складах у Калинівці у мами почалися завчасних перейми і хлопчики народилися наприкінці вересня. Шансів на життя лікарі їм майже не давали

Зараз малюки вже мають гарний апетит і їм уже нічого не загрожує.  Але мама після вибухів, які сталися ще наприкінці вересня, досі непокоїться, бо сім’я фактично залишилися без житла. Тоді їх хату пошкодило вибуховою хвилею. Влада обіцяла все відновити якнайшвидше. Та вже листопад, а родина з трьома дітьми тісниться у невеликій  хаті з батьками. Свою ж, побиту, ремонтувати за власні гроші. Допомагають лише друзі. Місцева влада видала ім тільки шифер і 2 тисячі гривень.

Із півсотні худоби, каже господиня, вижило кілька курей і кролі. У хаті – уцілів лише холодильник. Навіть через півтора місяці тут тхне горілим. Дах луснутої по швах хати перекрили, але майстри, кажуть, що цього вистачить на кілька років.

Загалом у Павлівці постраждало 1153 господарства. У сільраді кажуть, що поки ремонтують не більше сотні будинків. На всіх бракує ремонтних бригад. Хто ремонтував оселі за власні  гроші – принесли чеки на понад мільйон гривень. Їх обіцяють компенсувати. Хоча, очільник села визнає, що через бюрократію швидко вирішити усі проблеми не вдається. Один з прикладів – наразі не можуть розплатитися із ремонтниками, через те, що у держказначействі за документами загубили 10 копійок.

БЕЗ ХУДОБИ ТА ДАХУ НАД ГОЛОВОЮ: НА ВІННИЧИНІ СЕЛЯНИ НЕ ОГОВТАЛИСЯ ВІД ВИБУХІВ В КАЛИНІВЦІ

Приміром, Катерина одна з тих, кому у Павлівці пощастило. Її хату ремонтують державним коштом. Снаряд з військових складів повністю зніс дах. Але на днях їй обіцяють все перекрити.

Раніше повідомлялося, що слідчі мають допитати начальника Генштабу України Віктора Муженка у справі про вибухи на складі боєприпасів у Калинівці Вінницької області. Таку думку озвучив генеральний прокурор України Юрій Луценко. Кабмін виділив 100 млн грн на підвищення захисту військових складів боєприпасів Збройних сил України. Гроші підуть з резервного фонду.

Нагадаємо, 26 вересня почалася пожежа і вибухи на складах боєприпасів біля Калинівки на Вінничині. Через це з міста та прилеглих сіл евакуювали понад 30 тисяч осіб, травмовано дві людини.

Коресподент ТСН Ганна Бока