Наскільки вигідно купувати стаж, щоб забезпечити собі жебрацьку пенсію

«На сьогоднішній день мінімальний страховий внесок становить 704 гривні на місяць – це 22% відсотка від мінімальної зарплати в 3200 гривні, але для того, щоб докупити стаж, ця сума множиться на 2», – пояснив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір і додав, що вартість покупки одного року страхового стажу таким чином складе близько 17 тисяч гривень.

Тобто, ці люди пропонують доплатити таку суму за право отримувати мінімалку в 1200 гривень.

Здоровий глузд підказує інший шлях.

Якщо покласти до державного  Привату 170 тис на 10 років під 14% річних як зараз , то за 10 років вийде заробіток в 238 тис гривень, що в сумі дасть 408 тис гривень.

З урахуванням виходу на пенсію чоловіків в 60 років, середньостатистичний чоловік проживає ще аж 4 роки, то він буде мати 8500 гривень на місяць. Протягом 4 років, які він ще проживе. Або 4250 місяць ,, якщо проживе 8 років. Або 2833, якщо проживе ще 12 років.

Головною загрозою таким планам є перспектива колапсу фінансової системи, коли банки зникають, а держава ні за що не відповідає.

Тому можна позбутися своїх грошиків. Але все одно є вихід. Тепер НБУ дозволяє виводити 60 тис доларів в рік за кордон. А там ви їх можете покласти в банки (правда відсотки дуже низькі), або віддати гроші брокеру для гри на біржах.

Якщо ви будете дотримуватися консервативної стратегії, то спокійно можете заробляти близько 10% в рік. Припустимо ви вкладаєте 10 тис доларів.

За 10 років ви подвоїте свою суму, отримавши 20 тис доларів в валюті. Далі ділите на передбачувані роки життя. Ризики, звичайно, є, тому що світовий ринок теж час від часу лихоманить. Однак, ці ризики виглядають менш проблематичними, ніж українські банки.

Ще можна посадити горіхи, вирощувати часник, купити однокімнатну халупу в Києві за 15 тис і здавати, і багато-багато ще чого, ніж щира здача своїх грошей державі, яка має фантастичний талант просаджувати їх максимально швидко і “ефективно”, гарантуючи на старість жебрацьку пенсію в 50 доларів в місяць.

ЮРИЙ РОМАНЕНКО

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *