ВЕРХОВНА РАДА ДОЗВОЛИЛА ПРЕЗИДЕНТУ ПРИЗНАЧАТИ КЕРІВНИКІВ МІСЦЕВИХ АДМІНІСТРАЦІЙ БЕЗ КОНКУРСУ

У глави держави побільшає повноважень.

Депутати Верховної Ради надали президенту право призначати керівників місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників без проведення конкурсу. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

У президентській фракції наполегливо форсували розгляд цього закону, пояснюючи, що через тяганину з конкурсами десятки місцевих адміністрацій залишаються обезголовленими.

“Близько року тому ми тут з вами прийняли закон про державну службу. Він є дуже прогресивний. Але в тому, що стосується місцевих державних адміністрацій, на жаль, ми отримали великі проблеми сьогодні. Тому що вони обезголовлені, вони неефективно працюють, і це питання, які дійсно були закладені у тому законі”, – сказав народний депутат від “БПП” Артур Герасимов.

В опозиційних фракціях закликали не підтримувати створення цілковито залежної президентської вертикалі на місцях. Крім того, ухваливши нововведення, коаліціанти вивели регіональних керівників з-під дії закону про державну службу.  Це означає, що їм знову дозволили бути політиками: входити до партій, балотуватись та очолювати владні фракції у місцевих радах. Опозиціонери вважають, що це фактично утворення адмінресурсу з прицілом на вибори 2019-ого року.

“Робиться це з однією метою – провести вибори під адмінресурсом за допомогою свого закритого призначення голів місцевих держадміністрацій. Маски зняті, гра в демократію в нашій країні завершилась. І повертається все на ручняк, без процедур”, – каже Альона Шкрум з ВО “Батьківщина”.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила зміни до закону щодо проходження державної служби, вивівши з переліку посади голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників. Згідно з законом, голови місцевих держадміністрацій вилучаються з переліку посад державної служби категорії “А” (вищий корпус державної служби), а з категорії “Б” вилучаються їхні заступники. Натомість до категорії “Б” зараховано посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів місцевих держадміністрації, апаратів місцевих держадміністрацій, їхніх структурних підрозділів.