Батареї холодні, а платіжки високі: що робити

Нерідко за холодні батареї українцям доводиться платити великі суми за комунальні послуги. Однак якщо в квартирі холодно, то можна провести перерахунок платіжок і заплатити менше. Як це можна зробити?

Причина холоду в квартирі може критися не тільки в батареях. Наприклад, радіатори можуть бути гарячими, а в кімнаті все одно буде прохолодно через старі вікна, погану ізоляцію стін або занадто тонкі стіни, які просто не тримають тепло.

Тепла може не вистачати через перепланування квартири, а також неправильно встановлені радіатори або теплу підлогу. Якщо від цього постраждали сусіди, відшкодовувати їх збитки доведеться самим мешканцям будинку.

Якщо теплоізоляція в порядку, а батареї холодні, потрібно діяти наступним чином:

  • звернутися до обслуговуючої компанії (ЖЕК або ОСББ) і до компанії-теплопостачальника;
  • призначити дату і час для комісії, яка проведе огляд і складе акт про якість послуги;
  • запросити перерахунок / подати заявку на відновлення послуги.

Якщо на перше звернення не звернули увагу, потрібно покликати двох сусідів і самостійно скласти акт про якість послуг. Робити це можна в довільній формі. Господар квартири і сусіди підписують його і відправляють в обслуговуючу компанію і теплопостачальнику

Якщо ж з послугою дійсно є проблеми, а перерахунок не роблять, потрібно звертатися до суду з позовом про захист прав споживача.