Байден закликав громадськість та ЗМІ примусити ВЛАДУ та чиновників «поставити потреби України вище за особисті інтереси»
«Керівництво і народ України повинні поставити потреби України вище за вузькі особисті інтереси. Необхідно поставити загальне благо вище за містечкову упередженість і дріб’язкові досягнення. Це стосується всіх: членів уряду України, депутатів ВР, суддів, представників ЗМІ, громадянського суспільства і пересічних громадян, чия робота полягає у тому, щоб вимагати відповідальності від тих, хто у владі», — віце-президент США Джо Байден заявив на брифінгу в Києві
Байден відмітив дієвість системи електронного декларування у боротьбі з корупцією.
Віце-президент Джо Байден під час зустрічі із президентом України Петром Порошенком у понеділок, 16 січня, закликав владу зміцнювати новостворені антикорупційні органи для подолання кумівства та клептократії в Україні. Про це повідомляє видання УНІАН.
“Ви запровадили новаторську систему електронного декларування активів для боротьби з корупцією, яка допомогла забезпечити, щоб посадові особи не могли використовувати свої політичні позиції для особистого збагачення”, – сказав Байден.
Віце-президент США зазначив, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура забезпечують і підтверджують ефективність у боротьбі з корупцією, коли “вони мають ресурси”.
“Важливо, щоб ви продовжували зміцнювати всі антикорупційні інституції для усунення всіх тих, хто може повернути Україну до панування кумівства та клептократії”, – наголосив Джозеф Байден.
У свою чергу Inerfax-Україна повідомляє, що у ході зустрічі з президентом Байден сказав, що Росія використовує корупцію як інструмент зовнішньополітичного тиску на Україну.
“Росія протягом останніх десяти років використовує іншу зброю зовнішньої політики – корупцію – як інструмент проти України, щоб Україна залишалася вразливою та залежною. Тому впроваджуйте реформи, щоб викоренити корупцію”, – сказав Байден.
Як повідомлялось раніше, Джо Байден під час візиту в Україну віце-президент США назвав умови виконання політичної частини Мінських угод.