Протягом дня акції “Газпрому” подешевшали на 1,5%

На тлі рішення Стокгольмського арбітражу акції російського газового монополіста “Газпром” подешевшали більше ніж на 2 рублі.

31 травня вартість акцій РАТ “Газпром” істотно просіла. Про це свідчать дані Московської біржі.

На початок торгів акції “Газпрому” торгувалися за 122,6 руб. (54,56 грн), а закрилися торги на позначці 120,28 руб. за акцію, продемонсрувавши майже 1,5% падіння за день.

Водночас протягом дня акції “Газпрому” падали до позначки 119,66 руб.

Сьогодні в НАК “Нафтогаз України” повідомили, що Стокгольмський арбітраж задовольнив основні вимоги компанії у суперечці з “Газпромом”: умову “бери або плати” скасовано; заборону на реекспорт скасовано; формулу ціни на газ переглянуто з 2014 року.

Починаючи з 2014 року, “Газпром” і “Нафтогаз” судяться у Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу із РФ до України і транзит газу через територію України з 2009 року. Слухання у цій справі завершилися у грудні 2016 року.

Станом на квітень 2017 року позовні вимоги “Нафтогазу” до “Газпрому” становили $12 млрд. У своїй позовній заяві українська компанія вимагала “перегляду транзитного тарифу з ретроактивною дією, компенсацію за недопостачання та інших змін до контракту про транзит газу”.

27 квітня “Газпром” збільшив вимоги до “Нафтогаз України” з $31,7 млрд до $37 млрд.

Принцип “бери або плати” діяв із 2009 року. Він передбачав штрафи для України у разі недобору російського газу щодо обсягу, зазначеного в контракті. “Нафтогаз України” вважав положення “бери або плати” у вигляді, викладеному в контракті з “Газпромом”, неринковим, неправомірним та недійсним.