Loading...

Суд Англії завтра розгляне позов РФ проти України щодо «боргу Януковича»

За даними суду, засідання триватиме весь день.

Високий суд Англії 17 січня о 12:30 за київським часом приступить до розгляду позову Російської Федерації проти України щодо єврооблігаційного боргу на $3 млрд, відповідна повістка дня оприлюднена на сайті суду.

За їх даними, засідання триватиме весь день.

Нагадаємо, цю суму уряд Азарова взяв у Росії в борг в кінці 2013 року. В інтерв’ю російським ЗМІ Віктор Янукович заявив, що витратив мільярдний кредит Кремля на «вирішування питань».

У 2015 році Україна реструктурувала всі свої борги, крім цього, оскільки Росія відмовилася вести відповідні переговори. РФ пригрозила Україні судом, якщо «позичальник у повному обсязі не виконає свої зобов’язання по кредиту».

Міжнародний валютний фонд повідомив, що борг України перед Росією на $3 мільярди, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.

Проте РФ подала в суд Лондона позов проти України через невиплату трьох мільярдів доларів.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *