Гройсман прокоментував рішення Стокгольмського арбітражу

Арбітражний суд Торгової палати Стокгольма (Швеція) відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу “бери або плати” за постачання природного газу Україні. Стокгольмський арбітраж також скасував заборону на реекспорт газу й схвалив умову Нафтогазу щодо перегляду ціни на газ на ринкових умовах.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав перемогою рішення Стокгольмського арбітражу, прийняте на користь Нафтогаз України.

Гройсман заявив, що в разі якщо б вимоги Газпрому були задоволені, то Україна втратила б понад 45 мільярдів доларів.

“Фактично ми були під загрозою того, що контракт, підписаний за часів уряду Юлії Тимошенко, міг мати катастрофічні наслідки для України. Якщо б, не дай Бог, вимоги Газпрому було задоволено, збитки від зрадницької позиції тодішнього керівництва держави склали б більше 45 млрд доларів”, – заявив глава Кабміну.

Російський газовий монополіст Газпром заявив, що рішення Стокгольмського арбітражу щодо розгляду з НАК Нафтогаз України є проміжною стадією арбітражного процесу.

“Стокгольмський арбітраж може винести остаточне рішення не раніше кінця червня”, – цитує Інтерфакс повідомлення управління інформації Газпрому.

Раніше НВ повідомляло, що арбітражний суд Торгової палати Стокгольма (Швеція) відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу “бери або плати” за постачання природного газу Україні. Стокгольмський арбітраж також скасував заборону на реекспорт газу і схвалив умову Нафтогазу про перегляд ціни на газ на ринкових умовах.

Президент України Петро Порошенко назвав рішення Стокгольмського арбітражу “важливим кроком на шляху до енергетичної безпеки України”.