Зеркаль: Український транзит газу стримує Путіна від повноцінного нападу

Газове питання – це те, що стримує повномасштабну агресію Росії.

Таку думку в ефірі “5 каналу” висловила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

“Питання ГТС – це питання нашої безпеки, бо, справді, для нас існування цього маршруту постачання газу в Європу є певним чинником гарантування невторгнення Путіна повністю у військовому режимі на територію України.

І це те, що дуже слабко розуміють європейці. Принаймні, вони кажуть, що це не дуже розуміють”, – підкреслила вона.

 “Водночас, існування альтернативних маршрутів знімає цей запобіжник. І що станеться – ніхто не знає”, – наголосила заступник міністра.
“Після створення в Німеччині нової парламентської коаліції можна говорити про те, що позиція канцлера Ангели Меркель не така категорична щодо “Північного потоку-2”.

Вона розуміє, що її партнери по коаліції дуже в цьому зацікавлені. Вона розуміє всі привабливі сторони існування цього “Північного потоку”, а тоді фактично весь крупний хаб, тобто ринок газу – буде в Німеччині”, – додала Зеркаль.

Як повідомлялось, проект “Північний потік-2”  передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Наразі дві країни – Німеччина та Фінляндія – видали повний комплект дозволів на будівництво “Північного потоку-2”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *