Воду у Дніпрі тепер перевірятимуть у новій сучасній лабораторії, яку збудували на Київщині

Україна разом з Європейським Союзом обладнали сучасну лабораторію у Вишгороді за майже 0,5 млн. євро. Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля України.

Воду у Дніпрі тепер перевірятимуть у новій сучасній лабораторії, яку збудували на Київщині

“Її цінність у тому, що ми зможемо чітко зрозуміти, які саме забруднювачі є у водоймах басейну Дніпра. Лабораторія досліджуватиме характерні для Дніпра, Прип’яті, Десни речовини, виявлятиме вплив країн-сусідів на спільні водойми й забруднювачів. Це нові можливості для захисту здоров’я людей та довкілля”, –повідомив Роман Абрамовський. 

Зазначається, що в лабораторії робитимуть аналіз води на нових приладах. Зокрема Європейський Союз закупив нове аналітичне обладнання: газовий хроматограф з мас-спектричним детектором, атомно-адсорбційний спектрофотометр, атомний флуоресцентний спектрометр, твердофазну систему екстракції, систему очистки води, тощо.

Це дозволить визначати важкі метали, промислові хімікати та пестициди, навіть у низьких концентраціях.

Планується, що результати досліджень дозволять зменшити ризики, пов’язані з наслідками від промислового забруднення та сільського господарства для людей, екосистем та секторів економіки, які використовують воду.

Також пресслужба відзначає, що наразі триває процес отримання міжнародної акредитації за стандартом ISO/EN 17025:2017.

Акредитація засвідчить високий рівень компетентності та відповідності європейським стандартам для лабораторій. Це буде підтвердженням, що результати, отримані лабораторією, є офіційно дійсними, співставними та надійними.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”