Розмитнення євроблях планують спростити

Глава виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі заявив про те, що в Україні можуть значно подешевшати автомобілі. Про це він сказав в ефірі каналу Україна 24

За словами Саакашвілі, новий механізм дозволить при розмитненні авто прибрати з його вартості корупційну складову.

«Всі, хто ввозили автомобілі через брокерів, знають, що там є маніпуляції. Ти повинен піти, брокеру дати гроші, брокер дає митникам, митники занижують ціну, перекручують спідометр, підміняють документи », – розповів глава виконавчого комітету Нацради реформ.
Михайло Саакашвілі зазначив, що при такій корупції людина, яка купує машину, змушена платити набагато більше її реальної вартості.

«Наприклад, там можна купити машину, яка коштує 10 тис. доларів, і заплатити за неї 5 тис. І ось ми пропонуємо, що за такі машини реально буде сплачувати 2,5 тис. доларів, а не 5 тис. Але головне, що ми пропонуємо – взагалі позбутися від корупційної системи», – поінформував Саакашвілі.

Він зазначив, що вартість автомобілів була набагато менше, враховуючи зарплати українців.

«Це історія про те, що є формула. У нас є смартфон, я вводжу – такий-то автомобіль, 2015 року, обсяг двигуна, кінські сили. І через буквально хвилину мені приходить: ви повинні платити стільки-то на такий-то рахунок. Я переказую на цей рахунок, після чого мені приходить штрих-код. Я можу піти і забрати автомобіль з порту, не бачачи в очі жодного митника або брокера. Я буду, як мінімум, на 30% платити менше. Я хочу, щоб цифра була в рази менше, враховуючи зарплати українців », – сказав Саакашвілі.

Нагадаємо:

В Україні можна буде розмитнити автомобіль через портал державних послуг «Дія». Щорічно через українську митницю проходить близько 500 тисяч автомобілів. При цьому в результаті маніпулювання з вартістю транспортних засобів в кишенях хабарників осідає приблизно $150 млн, а втрати бюджету досягають $300-400 млн. Тому пропонується передбачити автоматизовану прозору формулу, яка допоможе розраховувати вартість автомобіля за уніфікованими критеріями.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”