Зеленський шокований: на заводі Малишева з 2009 року один танк побудували

Промова Зеленського в Харкові, де говорять про проблеми “Укроборонпрому”

Президент України Володимир Зеленський 6 листопада відвідав оборонні підприємства у Харкові — авіазавод і держпідприємство «Завод імені В. А. Малишева». Його шокувало почуте і побачене. Президент  вимагає від Кабінету міністрів зібрати нараду для покращення ефективності та умов праці на підприємствах оборонного комплексу.

Зеленський: “Чому у Харкові у будь-якій будівлі дуже холодно? Хотів запитати і мера, і голову державної адміністрації.

У нас більше 10% підприємств “Укроборонпрому” знаходяться на Харківщині. Зараз ми були на авіаційному заводі, на легендарному заводі Малишева. Я шокований статистикою. Нам сказав директор заводу, що з 2009 року один танк побудували. А за радянських часів було 900 танків на рік. Страшна заборгованість по зарплатах — до чотирьох років, — сказав глава держави. Дуже низька заробітна плата. Наприклад, на авіаційному заводі – 3,5 тисячі гривень. Як може людина поважати себе і працювати на державу?

Мені сказали, що взимку люди працювали в приміщенні, де була температура 0 градусів. Ми як до скота до людей ставимося, а потім хочемо, щоб вони поважали владу, поважали Україну, щоб вони нікуди не їхали і щоб підприємства у нас працювали”

Президент попросив, щоб прем’єр-міністр “зібрав весь уряд, щоб були всі представники правоохоронних органів”.

“Щоб ми розуміли, хто у нас замовник, скільки танків, чому ми для когось – для Таїланду – робимо, а для України не робимо? Чому у нас є прекрасні літаки і прекрасні конструктори – тільки ми нічого не виготовляємо і нічого не літає?”, – обурився Зеленський.

Він звернувся до гендиректора “Укроборонпрому” Айвараса Абромавичуса: “Я попрошу Вас з урядом з’єднатися. Щоб ми упродовж тижня знайшли цю дату на зустріч. Нехай на вихідних. Поки не зима – бо я розумію, що умови не зміняться і взимку люди працюватимуть у тих самих умовах”

Абромавичус зазначив, що у Харківській області 18 підприємств. Він озвучив проблеми військово-промислового комплексу загалом.