Заставу за Садового суд зменшив у 50 разів, ніж того хотів прокурор

Як повідомляє  Інтерфакс-Україна, Вищий антикорупційний суд обрав підозрюваному у зловживанні владою меру Львова Андрію Садовому запобіжний захід у вигляді застави 1 мільйон гривень.

 Суд визначив суму застави в 1 мільйон 56 тисяч 550 гривень замість 50 мільйонів гривень, про які клопотав прокурор.

Суд також поклав на Садового зобов’язання прибувати до детективу, прокурору, слідчому судді, до суду по кожному їх вимогу і утриматися від спілкування зі свідками в кримінальному провадженні.

  Мер Києва Віталій Кличко прийшов до суду, щоб взяти Садового на поруки.
Заставу за Садового суд зменшив у 50 разів, ніж того хотів прокурор
Перед початком слухань у коментарі журналістам Садовий заявив, що сподівається на сприятливий результат справи, а також повідомив про відсутність достатньої суми для внесення озвученої в ЗМІ застави. «У нас в сім’ї таких грошей немає, – сказав він. – Я поважаю нашу систему правоохоронну, і я сподіваюся, що суд сьогодні ухвалить об’єктивне рішення. Я оптиміст.
У суді На запитання судді ВАКС Сергія Мойсака, яку суму запобіжного заходу він в змозі внести, Садовий сказав, що не є таким заможним, як про це стверджують прокурори: «У нас є будинок у Львові й під ним 10 соток (землі). Оце і є та земельна ділянка, про яку каже прокуратура. Там називалася якась квартира, але цю квартиру ми продали у 2012 році, щоб купити будинок. Так, у нас є два автомобілі – Skoda і десятилітній бус Mercedes-Benz, у якому ми возимо дітей. Всі мої доходи є у декларації. В мене немає якихось особистих заощаджень. Так, я маю свою зарплату, Катерина (дружина) має дохід. Але то треба годувати дітей
Після судового засідання мер Львова Андрій Садовий сказав, що оскаржить рішення Вищого антикорупційного суду про запобіжний захід у вигляді застави в мільйон гривень

“Стосовно рішення, воно не цілком відповідає здоровому глузду, тому що ми очікували, що буде повністю відмовлено прокуратурі в будь-якому забезпеченні, тому я буду звичайно подавати апеляцію, тому що ця справа немає жодного сенсу”, – сказав Садовий.

Він наголосив, що земля є власністю громади міста і жодного збитку державі не нанесено, додавши, що навпаки є плюс в тому, що залучений інвестор, 52 млн надійшло в бюджет міста та сплачуються податки.

“Те, що ця справа є знаковою для держави, так, це правда. Я буду боротися і ми всі разом однозначно переможемо”, – зазначив мер Львова.

Заставу вносити Садовий не збирається.

“Я хочу, щоб повністю були  відкинуто звинувачення прокуратури і я в це вірю”, – підсумував він.

Передісторія:

  • 21 листопада стало відомо, що САП оголосила про підозру у зловживанні владою меру Львова Андрію Садовому.
  • Сторона обвинувачення клопотала про заставу 50 мільйонів гривень. Садовий сказав, що у нього немає таких грошей, тому для внесення застави йому доведеться щось продавати і “звертатися до людей”.
  • Садового підозрюють у “зловживанні під час операцій із земельними ділянками на території Рясне-Руської сільської ради Львівської області, які завдали збитків громадянам та державі на суму понад 93,5 млн гривень”.
  • Слідство встановило, що понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовцями Львівської міськради без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості.
  • У САП також повідомили, що продана земля взагалі не належить територіальній громаді Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради області, як земля сільськогосподарського призначення.
  • Посадовцям Львівської міськради інкримінують вчинення злочину за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 ККУ.