Замміністр очільниці Міністерства охорони здоров’я звільняється

Михайло Загрійчук, замміністр очільниці Міністерства охорони здоров’я, звільняється.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання уряду.

Він подав заяву на звільнення, і міністр ініціювала розгляд цього питання на уряді, ми дійсно прийняли рішення про те, щоб задовольнити заяву Михайла, і він припиняє працювати в команді пані міністр“, – заявив Гончарук.

До цього Михайло Загрійчук був лікарем-хірургом, науковим співробітником в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України.

Про це також Загрійчук повідомив на своїй сторінці у Фейсбук:

Шановні колеги та друзі!

Сьогодні подав у відставку з посади заступника міністра охорони здоров’я України! Дуже дякую всім за сумісну роботу, підтримку та допомогу! Впевнений, що наша система охорони здоров’я має величезний потенціал для розвитку!

Вірю в успішну медицину і процвітаючу державу – Україна!

Продовжуватиму надалі працювати на благо наших пацієнтів та лікарів! Бажаю команді міністерства успіхів у подальшій роботі та дякую усім колегам. Це були важкі, але круті часи!!!”

Раніше Михайло Загрійчук потрапив у скандал у міністерстві, який розпочався 23 вересня.

Заступник пропонував написати заяву на звільнення гендиректору Директорату медичних послуг Оксані Сухоруковій.  Причина – “розбіжність у поглядах”. Вона йому відмовила. Після цього заступник міністра вирішив зібрати працівників директорату.

Підтвердження цієї інформації є на аудіозаписі зустрічі заступника міністра з працівниками директоратів МОЗ, яку УП передали джерела.

Після публікації аудіозапису розмови Загрійчука з директоратами МОЗ, з’явилися заяви працівників про тиск з боку нового керівництва міністерства.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відреагував на конфлікт так:

Жодна чесна, професійна та компетентна людина не має бути звільнена з посади без належних підстав“.

І додав, що уважно вивчає ситуацію.

Працівники МОЗ написали відкрите звернення до прем’єр-міністра з проханням втрутитись у ситуацію: “Дії нового керівництва МОЗ ставлять під загрозу продовження реформи охорони здоров’я в Україні”. 

З того часу працівники вимагали зустрічі з міністром по цій історії.

27 вересня міністерка Зоряна Скалецька відреагувала у Facebook: “Не я цю війну почала, але я її завершу. Зустріч з колективом буде”.

Вона відбулася 2 жовтня з усім колективом МОЗ, тривала 10 хвилин. Жодного запитання міністерці Зоряні Скалецькій працівники поставити не змогли.

В інтерв’ю УП Скалецька розповіла, що говорила із Загрійчуком щодо цієї ситуації:

– Чи мали ви розмову з Михайлом Загрійчуком після того?, – журналістка УП.

– Вибачався. Сказав, що він зрозумів, що сказав не то і більше так не буде, – Зоряна Скалецька.

– Після того на публічній зустрічі він казав, що не може змиритися з тим, що керівником медичного директорату є людина, яка не має вищої медичної освіти. І поки він тут, він краще піде, ніж буде з цим миритися. 

Тобто це вже було після цих вибачень?

 Скоріш за все, так.

– І?

– Будемо приймати кадрові рішення.