Закупівля МВС японських авто: НАБУ розпочало розслідування

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) почали досудове розслідування у справі про закупівлю японських гібридних позашляховиків Mitsubishi Outlander PHEV для потреб Нацполіції, повідомляється у відповіді НАБУ на запит Transparency International Україна.

Попередня кваліфікація кримінального злочину – ч. 2 ст. 364. (зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки). А 14 грудня МВС уклало договір з ТОВ “НІКА Діамант” на суму 959 400 000 гривень. Активіст Олексій Тамразов звернув увагу на завищену ціну автомобілів.

Експерти ТІ Україна встановили порушення законодавства. Зокрема, закупівля не могла відбуватися для потреб оборони, оскільки придбання автомобілів для патрульних не задовольняє оборонні потреби. Крім того, дія закону, за яким проведена закупівля, не поширюється на Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України. Також викликала сумнів 100% передоплата.

ТІ Україна вважає, що угоду необхідно розірвати і оголосити нову конкурентну закупівлю за процедурою “відкриті торги”. Однак замовник повністю оплатив майбутню поставку товару вже 28 грудня 2016 року.

Раніше повідомлялося, що патрульна поліція Києва вже розбила 150 з 235 службових автомобілів. З моменту запуску патрульних в столиці в ДТП вже потрапляло 64% автопарку.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *