З листопада в квитанціях за комуналку буде відображатися повна сума за спожиті послуги без відображення розміру субсидії
З 1 жовтня 2019 року Кабінетом міністрів України запроваджено механізм монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Починаючи з листопада 2019 року в квитанціях за комуналку не буде відображатися розмір субсидії і буде вказана повна сума за спожиті послуги.
Тобто в квитанціях за комунальні послуги відтепер буде відображатися повна сума за спожиті послуги, без відображення розміру субсидії. При цьому порядок нарахування субсидій не змінився. Йдеться тільки про перехід на монетизлвану форму виплати субсидій.
З 1 жовтня 2019 року урядом введений механізм монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Паралельно буде функціонувати дві системи надання послуг в грошовій формі: готівкова і безготівкова. Монетизована пільга в безготівковій формі призначається пільговикам автоматично. Кошти надходитимуть на персональний рахунок АТ “Ощадбанк”, а звідти автоматично перераховуватися на оплату послуг.
Відзначається, що монетизована пільга в готівковій формі буде виплачуватися за бажанням пільговиків, які звернулися за допомогою до 12 жовтня 2019 року. Кошти будуть виплачуватися щомісяця на особистий рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку або через центр виплат відділень “Укрпошти”.
Згідно з повідомленням, підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, здійснюють повне нарахування вартості комунальних послуг в платіжних документах без відображення розміру пільги, починаючи з листопада 2019 року (за послуги, надані в жовтні). Дізнатися ж розмір пільги можна в особистому кабінеті на офіційному сайті “Ощадбанку” і органах соціального захисту за місцем реєстрації.
Також повідомляється, що керуючі, об’єднання і виконавці комунальних послуг до 25 вересня і 25 квітня подають підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад місяць заборгованості по оплаті послуг. У разі отримання інформації про таку заборгованість, пільговики, які отримують пільгу в готівковій формі, переводяться на безготівкову. Після закінчення опалювального сезону суми невикористаних коштів переводяться з рахунків для виплати пільг на особисті рахунки пільговиків в АТ “Ощадбанк”. У разі відсутності відкритого рахунку, він відкривається за заявою пільговика.
Раніше повідомлялося, що уряд зменшив термін заборгованості, при якому відбирається субсидія на житлово-комунальні послуги, – з 2 до 1 місяця. Це обмеження не торкнеться тільки “малих” боржників, у яких сума заборгованості не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян, тобто 340 гривень.