МОН хоче відновити змішане та очне навчання для школярів старших класів, учнів профтехучилищ і студентів фахової передвищої та вищої освіти

Якщо санітарно-епідемічна ситуація буде сприятливою, студенти закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти мають продовжити навчання в змішаному форматі або очно. Так вважають у Міністерстві освіти і науки, повідомив очільник МОН Сергій Шкарлет у Telegram.

Водночас він не пояснив, що для МОН означає “сприятлива санітарно-епідемічна ситуація”. У кожному закладі рішення щодо відновлення навчання в аудиторіях прийматимуть самостійно.

“Заклади вищої освіти, маючи широку управлінську автономію та враховуючи епідситуацію в кожному окремому регіоні, самостійно вирішуватимуть, коли та в якій формі організовувати навчання”, –  зазначив Шкарлет.

За його словами, також важливо організувати студентські та учнівські практики з обов’язковим дотриманням карантинних заходів.

У МОН також хочуть відновити змішану форму навчання для 9-11 класів.

“В областях, де показники захворюваності на СOVID-19 будуть контрольованими, порушуватиму питання про повернення школярів 9-х та 11-х класів за парти”, – зазначив Шкарлет.

Міністр розповів, що наразі МОН консультується з Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим та Головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшком.

“Повернення учнів випускних 9-х та 11-х класів до повноформатного навчання, на мою думку, є вкрай необхідним та важливим. 

Спілкуючись з учителями, я повсякчас чую про їхні перестороги з приводу відсутності очного спілкування з учнями. 

Не менше хвилюються батьки та самі школярі, яким протягом поточного навчального року довелося готуватися до ЗНО та ДПА переважно в дистанційній формі”, – зазначив Шкарлет.