Степанов про можливе VIP-вакцинування в Україні: МОЗ – не правоохоронні органи

Контрабандна вакцина від COVID-19 теоретично могла потрапити в Україну без дотримання холодового режиму в -70℃. Її могли перевезти, попередньо заморозивши, за температури +2…+8℃ (термін зберігання препарату в цьому випадку 5 діб). Про це в інтерв’ю “Стране” заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. З якої саме країни ввезли вакцину, має встановити слідство, сказав він.

“Є багато версій, звідки її привезли: і з Ізраїлю, і з Європи… Ізраїль зі мною не зв’язувався. Наразі не існує достовірної інформації, що ця нібито вакцина прибула саме з Ізраїлю”, – зазначив міністр.

Його попросили прокоментувати ймовірну причетність до підпільної вакцинації глави профільного комітету Верховної Ради Михайла Радуцького. Журналістка зазначила, що скандал можуть “поховати”, тобто винні можуть уникнути покарання. На це глава МОЗ відповів: “Якщо вакцинація була, звичайно, дуже цікаво подивитися, як ці люди отримають другу дозу вакцини. Десь у соцмережах прочитав такий коментар: “Організаторів вакцинації за будь-яких розкладів будуть бити”.

Київську приватну клініку Mediland, на базі якої, імовірно, робили щеплення, вже перевіряють у МОЗ. Степанов уточнив, що його відомство працює “суто в межах своїх повноважень”.

“Я хочу, щоб було чітке розуміння: ми не правоохоронні органи, не проводимо слідчі дії… Є відповідний план перевірки, наприклад, чи можливо в цій клініці взагалі проводити вакцинацію”, – пояснив він.

Степанов запевняє, що міністерство почало перевірку клініки без затримок. “Як тільки ми отримали доручення на перевірку, наступного дня ми почали”, – сказав він.

Під час інтерв’ю він кілька разів повторив, що МОЗ – не правоохоронні органи. Останні могли почати розслідування “за гарячими слідами” і відповідати за кримінальне покарання винних.

Міністр також пояснив, чи можна перевірити українських політиків на таємну вакцинацію від COVID-19 за допомогою тесту на антитіла.

Нагадаємо:

Нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо підпільної вакцинації від коронавірусу в Україні.