Євродепутат Ауштрявічюс: Відносини ЄС і України могли би бути кращими
Реформи потрібні не міжнародній спільноті, а Україні. Якби наші політики їх вчасно реалізовували, сумлінно працювали – стосунки із ЄС були б значно кращими.
Про це заявив євродепутат Пятрас Ауштрявічюс в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.
«Євросоюз, зокрема Європарламент, розглядає Україну, як дуже важливого партнера. Це означає, що ми маємо достатньо багато терплячості і розуміємо всі проблеми, які відбуваються у державі. Водночас, у нас є певний ресурс часу, після якого ми запитуємо про те, чому реформи не йдуть так, як ми цього очікували. За це відповідає Київ», – каже гість програми.
Загалом, на думку євродепутата, цей рік був хорошим для обох сторін: ЄС та України. Проте, на жаль, влада ще не усвідомлює, що зміни потрібні саме нашій країні.
«Багато подій прикрасили наші відносини. Проте все могло б бути ще краще, якби внутрішні реформи відбувалися і згідно плану, і вчасно. Наголошу: ці реформи не для Брюсселю, Берліна, Вільнюса, Варшави чи Риму. Зміни потрібні самій Україні, громадянам. Я вірю, що українці обирали інший шлях майбутнього», – говорить Пятрас Ауштрявічюс.
У 2018 року Європарламент очікує від України ще більш ефективної співпраці, звертає увагу гість ефіру. Зокрема депутати зобов’язані присвячувати більше часу роботі.
«Ми допомагати там, де необхідно. Політична довіра не втрачена. Ми дивимося на Україну, як на державу, яка показує приклад іншим. Адже мати війну з величезною країною і проводити реформи – величезна справа. Ми це розуміємо, але політики України мають більше часу присвячувати роботі, думати про людей, показувати результати», – зазначає євродепутат.
В Україні дуже сильне і ефективне громадянське суспільство, підкреслює гість студії.
«Ми слідкуємо за подіями в Україні. Якщо щоразу нема реакції від Євросоюзу – це не значить, що ми чогось не знаємо. Я маю сказати про сильну сторону України: у вас дуже потужне і ефективне громадянське суспільство. Ми маємо дуже багато не цивільних спільнот, які публікують інформацію альтернативно і напряму. Це означає, що отримуємо багато джерел для черпання новин. Ми читаємо не лише офіційну інформацію Києва, але й перевіряємо інформацію», – розповідає Пятрас Ауштрявічюс.